Hamownia podwoziowa i chiptuning

Na naszej hamowni podwoziowej wystroimy  instalację gazową optymalnie pod Twój pojazd. 

Specjalizujemy się w strojeniu instalacji gazowych a nasze hamownie podwoziowe są idealnym narzędziem do tego typu zabiegów.  Dzięki precyzyjnemu strojeniu instalacji gazowej na hamowni samochód będzie pracował na gazie płynnie, będzie bardziej ekonomiczny, spadnie emisja szkodliwych składników spalin i mieszanka paliwowo-powietrzna w każdym zakresie obciążeń będzie taka jaką przewidział producent.

 

Oferujemy profesjonalny Chiptuning aut osobowych i dostawczych . Wszystkie auta stroimy na profesjonalnej hamowni podwoziowej niemieckiej firmy Maha.

 

Optymalizacja oprogramowania

Chip Tuning jest to usługa polegająca na modyfikacji (optymalizacji) oprogramowania komputera silnika (ECU) w celu zwiększenia sprawności silnika, a co za tym idzie zwiększenia mocy i momentu obrotowego.

 

Indywidualne podejście

Producenci samochodów nie stroją indywidualnie każdego samochodu schodzącego z taśmy produkcyjnej, dlatego zostawiają zazwyczaj spory zapas wytrzymałościowy dla swoich silników. Dzięki temu jesteśmy w stanie, podchodząc indywidualnie do każdego modelu, bez zmniejszenia żywotności silnika znacząco zwiększyć jego moc.

 

Oferujemy dwa rodzaje modyfikacji:

 • Modyfikacja Eko – Nastawiona głownie na maksymalną oszczędność paliwa. W zależności od modelu i stylu jazdy kierowcy możemy zmniejszyć spalanie w granicach 0,5-1,5 l na 100 km w samochodach osobowych i dostawczych oraz od 1 l do nawet 5 l na 100 km w samochodach ciężarowych i ciągnikach rolniczych.
 • Modyfikacja Power – Najczęściej wybierana przez klientów. Nastawiona głównie na uzyskanie maksymalnej wydajności z silnika. Jesteśmy wstanie bezpiecznie podnieść moc i moment obrotowy nawet do 30%.

 

Jak to robimy:

1) Pierwszą operacją jaką wykonujemy jest diagnostyka pojazdu dzięki której możemy ocenić czy stan techniczny silnika jest odpowiedni oraz czy wszystkie czujniki i podzespoły działają prawidłowo.

2) Pierwszy pomiar na hamowni i diagnostyka auta (logowanie parametrów silnika).

3) Odczyt oryginalnego oprogramowania z komputera silnika (ECU).

4) Modyfikacja odczytanego oprogramowania (indywidualne strojenie) na podstawie wykresu z hamowni i logów.

5) Programowanie komputera silnika (ECU) przy użyciu zmodyfikowanego oprogramowania.

6) Pomiar na hamowni i weryfikacja osiągniętych przyrostów.

7) Ewentualna korekta programu sterującego, ponowne programowanie ECU i pomiar na hamowni.

Szybka realizacja

Umów się na usługę już dziś. Czas wykonania usługi to około 3-4 godziny na miejscu.

Dla naszych klientów oferujemy bezpłatne auto zastępcze (wymagana wcześniejsza rezerwacja).

 

Co to jest Chiptuning

Przedstawiając problem w największym skrócie, możemy powiedzieć, że mianem „chip tuningu„, określa się elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu. Jednak to może państwu niewiele mówić, dlatego warto przyjrzeć się temu pojęciu nieco dokładniej.

 

Sterownik silnika i jego znaczenie

Każdy samochód benzynowy jest wyposażony w sterownik silnika. Urządzenie to jest w skrócie nazywane „ECU”. Dzięki niemu praca silnika jest stale monitorowana. Komputer odpowiada za pracę silnika w każdych warunkach, sterując dodatkowo zapłonem i paliwem. Producenci najczęściej przygotowują ECU w taki sposób, aby samochód służył klientowi przez jak najdłuższy czas. Niestety jest to często robione kosztem osiągów i mocy. Silnik z wgranymi przez producentów parametrami nie będzie rozwijał największej mocy. Podobnie sytuacja wygląda ze spalaniem silnika – z założenia powinien spalać jak najmniej. Może wydawać się to nieco zaskakujące, ale jeśli poznamy przyczynę problemu, wszelkie wątpliwości powinny zniknąć.

 

Wykorzystanie potencjału silnika

Wiele osób kupując samochód, nie zamierza o niego wystarczająco dbać. Większość z nich odwiedzi mechanika tylko wtedy, kiedy będzie to konieczne, bagatelizując po drodze wszystkie niepokojące sygnały. To jeden z powodów, przez który producenci samochodów obniżają osiągi silnika. Wtedy, nawet jeśli ktoś nie dba o swój pojazd, może użytkować go przez dłuższy czas, niż gdyby fabryka podkręciła osiągi do granic możliwości. Innym powodem, dla którego producenci pojazdów nie wykorzystują potencjałów wszystkich parametrów, jest pozostawienie możliwości ich wykorzystania przy nowszych modelach. Nie rzadko wiele zależy także od:

 • wyposażenia pojazdu,
 • wielkości pojazdu,
 • masy pojazdu.

Jednak co z osobami, które dbają o silniki swoich samochodów z należytą starannością? Takie osoby mogą skorzystać właśnie z możliwości chiptuningu. Osoby, które znają się trochę na komputerach wiedzą, że chip to pojęcie bezpośrednio powiązane z tą branżą. Chip jest umieszczony w sterowniku silnika. Chiptuning umożliwia więc zmianę domyślnych parametrów zapisanych w komputerze danego silnika, na takie, które pozwolą osiągnąć np. wyższą moc.

Chiptuning w nowych samochodach wykonuje się wgrywając program do sterownika za pomocą interfejsów przez gniazdo diagnostyczne OBD (On – Board Diagnostics). W starszych pojazdach sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ trzeba wylutować i przeprogramować pamięć EPROM lub kość Flash sterownika. Jednak niezależnie od przypadku, wykonanie chiptuningu jest jak najbardziej możliwe i daje takie same efekty.

 

Doświadczeni pracownicy

Wykonaniem chiptuningu powinny zajmować się osoby, które posiadają w tym fachu doświadczenie. Źle wykonany chiptuning, może skutkować znaczącym skróceniem żywotności danego silnika, nie wspominając już o lepszych efektach. Jeśli chiptuning zostanie wykonany poprawnie z testami na hamowni, można nie tylko poprawić moc silnika, ale także jego moment obrotowy. Sporym atutem jest również oszczędność na paliwie z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

GWARANCJA 2 LATA!!!
Każdy samochód strojony jest indywidualnie.

 

Kto decyduje się na podnoszenie mocy?

Warto zdawać sobie sprawę, że chip tuning może mieć również uzasadnienie ekonomiczne. Bolączką kierowców zawsze jest cena paliwa. Jeśli istnieje sposób, żeby zmniejszyć jego zużycie, czemu z niego nie skorzystać? Zwiększenie mocy silnika to również większy komfort jazdy. Któż chociaż raz nie marzył o tym, że prowadzi samochód sportowy, który reaguje intensywnie od razu, po wciśnięciu pedału gazu? Oczywiście podniesienie mocy nie przyniesie takich efektów. Nadal jednak pozwoli na tyle przyspieszyć reakcję silnika na naciśnięcie gazu, że kierowca od razu poczuje różnicę.

 

Chiptuning – zwiększ wydajność swojego auta

Zwiększenie mocy silnika ma sens tylko wtedy, gdy przeprowadzane jest w bezpieczny sposób. Chęć ciągłego „dopieszczania” auta nie może w żaden sposób negatywnie odbijać się na bezpieczeństwie jazdy. Jeśli chodzi o chiptuning, to jest to bezpieczny sposób na podnoszenie mocy pojazdu. Jeśli proces jest przeprowadzony przez specjalistów, nie zauważymy żadnych negatywnych skutków chiptuningu. Wręcz przeciwnie – moc naszej jednostki napędowej może wprawić nas w zdumienie i sprawić, że komfort przemieszczania się wzrośnie. Bezpieczeństwo, przyrost mocy, pewność efektów – to wszystko sprawdza, że podniesienie mocy silnika jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu kierowców i wielu z nich chociaż raz poważnie rozważało wybór takiej usługi.

 

Zwiększenie mocy jest możliwe!

Aby przeprowadzić działania z chiptuningu, najpierw dokładnie zapoznajemy się z powierzoną nam maszyną. Musimy wiedzieć, na czym przyjdzie nam pracować. Podczas takich oględzin możemy zaplanować dalsze kroki. Niebagatelne znaczenie w całym tym procesie odgrywa:

 1. precyzja
  Dokładność jest ważna i nie tyczy się jedynie samego procesu zwiększenia mocy silnika, ale też działań przygotowawczych. Mowa o dokładnym zweryfikowaniu parametrów silnika. W trakcie takich prac nasi eksperci upewniają się, jakie kroki trzeba będzie przeprowadzić później. Dokładność i precyzja są ważne również później.
 2. doświadczenie
  Bez cienia przesady można stwierdzić, że świat chiptuningu nie skrywa przed nami tajemnic. Wiemy, ile jeszcze da się w bezpieczny sposób wyciągnąć z danej jednostki napędowej i jak zadbać o w pełni profesjonalne podniesienie mocy.
 3. czas
  To, jak szybko zrealizujemy zwiększenie mocy silnika, nie ma bezpośredniego wpływu na efekt. Większość kierowców nie lubi jednak na długo oddawać swojego auta, bo to zmniejsza ich mobilność i utrudnia codzienne życie. To dlatego zawsze staramy się sprawnie przeprowadzić chiptuning, tak żeby mogli Państwo jak najszybciej cieszyć się efektami.

 

Przyrost mocy – jak dbamy o stan jednostki napędowej?

Dążenie do zwiększenia mocy i podniesienia osiągów jest całkowicie zrozumiałe. W końcu, jeśli już dysponujemy maszyną, chcemy mieć z niej jak najwięcej radości, a przede wszystkim chcemy mieć pewność, że korzystamy z całego jej potencjału. Chiptuning zachęca nie tylko świetnymi rezultatami, chociaż nie ma co ukrywać, że podnoszenie mocy to zdecydowanie największa zaleta tego procesu i to ona głównie decyduje o zainteresowaniu tego typu usługą. Do zalet chiptuningu trzeba zaliczyć również to, że takiej zmiany dokonuje się w stosunkowo prosty sposób. Specjaliści właściwie nie robią tu nic, do czego silnik i tak nie był przygotowany (wspomniany wcześniej zapas, zostawiany przez producentów). Można więc stwierdzić, że takie zwiększenie mocy silnika nie jest niczym naturalnym. Wręcz przeciwnie – wydaje się, że dopiero wtedy pojazd może osiągnąć wyniki, które uwzględniał jego początkowy projekt.

 

Co wpływa na efekty zastosowania chiptuningu

Często kierowcy zastanawiają się, czy chiptuning jest możliwy konkretnie w ich modelu auta. Osoby zmotoryzowane, które martwią się, że nie mogą skorzystać ze zwiększenia mocy silnika, uspokajamy. Przeprowadzany chiptuning polega na modyfikacji programu sterującego pracą silnika. Zwiększenie przyrostu mocy jednostki napędowej można przeprowadzić praktycznie w każdym nowoczesnym samochodzie. Warto przy tym pamiętać, że model auta może wpływać na to, jakie efekty osiągniemy przy podniesieniu mocy w konkretnym przypadku. Nasze doświadczenie pokazuje, że chiptuning najlepiej wypada w samochodach, w których jednostka posiada turposprężarkę. W takich sytuacjach zwiększenie mocy silnika może osiągać naprawdę atrakcyjne wartości. Czy to znaczy, że w innych przypadkach nie możemy liczyć na podniesienie mocy? Nic bardziej mylnego.

 

Zwiększenie mocy silnika – czy zawsze przynosi satysfakcjonujące rezultaty?

Chip tuning wykonuje się również w maszynach, wyposażonych w silniki wolnossące. Tutaj jednak należy pamiętać, że efekt zwiększenia mocy silnika nie będzie tak spektakularny, jak w przypadku działań na jednostce z turbosprężarką. Niemniej jednak takie działania się wykonuje. Celem nie będzie tu podniesienie mocy silnika, ale np. odblokowanie prędkości maksymalnej. Chiptuning w autach z silnikami wolnossącymi może być również strategią, mającą na celu odblokowanie różnorodnych ograniczników, które producent zdecydował się nałożyć na silnik.

 

Kto może przeprowadzić zwiększenie mocy silnika?

To ważne, żeby podnoszenie mocy silnika zlecać tylko doświadczonym, rzetelnym i wykwalifikowanym podmiotom. Zwiększenie mocy będzie bezpieczne jedynie wtedy, gdy będzie przeprowadzone przez osoby, doskonale znające się na rzeczy. W profesjonalnych placówkach usługowych specjaliści dysponują nowoczesnymi, zaawansowanymi narzędziami, z pomocą których mogą przeprowadzić precyzyjne hamowania. Jeśli więc marzymy o zwiększeniu mocy maszyny, należy pomyśleć o współpracy z podmiotem, który ma już wiele tego typu realizacji na swoim koncie.

 

Chiptuning – rzetelna informacja o podniesieniu mocy

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące, tego, w jaki sposób przebiega podniesienie mocy, ile kosztuje chip tuning i na jakie efekty można liczyć w konkretnym modelu samochodu, zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszymi ekspertami. Nasze doradztwo i przystępny sposób przekazywania informacji sprawią, że nie będą mieć Państwo żadnych wątpliwości w związku z podniesieniem mocy.